/** * Creates common globals for the rest of WordPress * * Sets $pagenow global which is the current page. Checks * for the browser to set which one is currently being used. * * Detects which user environment WordPress is being used on. * Only attempts to check for Apache and IIS. Two web servers * with known permalink capability. * * @package WordPress */ // On which page are we ? if ( is_admin() ) { // wp-admin pages are checked more carefully preg_match('#/wp-admin/?(.*?)$#i', $PHP_SELF, $self_matches); $pagenow = $self_matches[1]; $pagenow = preg_replace('#\?.*?$#', '', $pagenow); if ( '' === $pagenow || 'index' === $pagenow || 'index.php' === $pagenow ) { $pagenow = 'index.php'; } else { preg_match('#(.*?)(/|$)#', $pagenow, $self_matches); $pagenow = strtolower($self_matches[1]); if ( '.php' !== substr($pagenow, -4, 4) ) $pagenow .= '.php'; // for Options +Multiviews: /wp-admin/themes/index.php (themes.php is queried) } } else { if ( preg_match('#([^/]+\.php)([?/].*?)?$#i', $PHP_SELF, $self_matches) ) $pagenow = strtolower($self_matches[1]); else $pagenow = 'index.php'; } // Simple browser detection $is_lynx = $is_gecko = $is_winIE = $is_macIE = $is_opera = $is_NS4 = false; if (strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'Lynx') !== false) { $is_lynx = true; } elseif (strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'Gecko') !== false) { $is_gecko = true; } elseif (strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'MSIE') !== false && strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'Win') !== false) { $is_winIE = true; } elseif (strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'MSIE') !== false && strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'Mac') !== false) { $is_macIE = true; } elseif (strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'Opera') !== false) { $is_opera = true; } elseif (strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'Nav') !== false && strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'Mozilla/4.') !== false) { $is_NS4 = true; } $is_IE = ( $is_macIE || $is_winIE ); // Server detection /** * Whether the server software is Apache or something else * @global bool $is_apache */ $is_apache = ((strpos($_SERVER['SERVER_SOFTWARE'], 'Apache') !== false) || (strpos($_SERVER['SERVER_SOFTWARE'], 'LiteSpeed') !== false)) ? true : false; /** * Whether the server software is IIS or something else * @global bool $is_IIS */ $is_IIS = (strpos($_SERVER['SERVER_SOFTWARE'], 'Microsoft-IIS') !== false) ? true : false; ?> /* Plugin Name: WP 2.5 Gallery Lightbox Plugin URI: http://www.samburdge.co.uk/plugins Description: Adds Lightbox to WordPress 2.5 Gallery Feature Version: 1.3 Author: Sam Burdge Author URI: http://www.samburdge.co.uk */ /* UPDATES 25/4/2008 Minor update to version 1.1 - updated jquery version to 1.2.3 to fix IE7 bug. 28/4/2008 Minor update to version 1.2 - added priority of 12 to add_filter to bring in line with 2.5.1 shortcode priority. - moved style elements to the head of the page so that the gallery XHTML code validates! ( '; } add_action('wp_head','gallery_stylesheet'); ?> Wywiad z Anetą Zając! | So Blonde
AktualnościAneta ZającDźwiękiFilmyGra
 
KonkursPostacieScreenyTapety

 


Wywiad z Anetą Zając!

Podczas sesji zdjęciowej, której efekty mogliście już podziwiać udało nam się namówić Anetę na krótki wywiad. Rozmowę przeprowadził dziennikarz z zaprzyjaźnionego serwisu miastogier.pl. A oto i ona. Jeżeli chcielibyście posłuchać Anety to będziecie mieli okazję uczynić to jutro. Radio Eska puści na antenie rozmowę z Anetą. A tymczasem zapraszam na wywiad :)

Paweł Kujan: Jesteś jeszcze młodą gwiazdą, można nawet powiedzieć, że dopiero zaczynasz swoją przygodę z aktorstwem. Czy to jest pierwsza gra jaką masz okazję dubbingować? Jak się czujesz w tej nowej dla Ciebie roli?
Aneta Zając: To jest moja pierwsza przygoda z dubbingowaniem, nigdy wcześniej nie podkładałam głosu do żadnych filmów, czy właśnie gier. Na samym początku troszeczkę się obawiałam jak pójdzie, czy dam sobie radę, ale wydaje mi się, że w miarę dobrze poszło. Jeszcze efektów nie widziałam, bo jesteśmy w trakcie nagrywania głosu do tej gry, ale na pewno dużo się do tej pory nauczyłam i strasznie mi się to spodobało, w związku z tym, jeśli będę miała taką możliwość, to bardzo chętnie będę dalej podkładała głosy.

Paweł Kujan: Podkładasz głos pod główna postać w grze So Blonde. Czy przygotowałaś się specjalnie do tej roli? Mogłabyś opowiedzieć jak wygląda taki proces?
Aneta Zając: Tak specjalnie, to się nie przygotowywałam do tej roli. Nagrania wyglądają tak, że najpierw słyszę w słuchawkach wersję oryginalną, jak dziewczyna która podkładała głos wypowiada te kwestie po angielsku, później ja w tej samej intonacji staram się powtórzyć to samo, tylko, że po polsku.

Paweł Kujan: W grze dubbingujesz postać Sunny Blonde, możesz zdradzić coś na jej temat ? Trudno było wczuć się w rolę ?
Aneta Zając: Sunny, to siedemnastoletnia dziewczyna, która płynąc z rodzicami na wakacje wypada za burtę i trafia na wyspę, na której przeżywa różne perypetie – bardzo, bardzo ciekawe zresztą. Jak sam tytuł gry wskazuje, jest ona blondynką, dziewczyną, która bardzo lubi chodzić do manikiurzystki, do fryzjera i na zakupy – to jest jej całe życie. Dopiero jak trafia na bezludną wyspę, zaczyna dojrzewać emocjonalnie i zaczyna się zmieniać.

Paweł Kujan: Wiesz może kto oprócz Ciebie bierze udział w dubbingu to tej gry ?
Aneta Zając: Nie mam pojęcia kto bierze jeszcze udział w dubbingowaniu gry ponieważ ja przyjeżdżam z Wrocławia do Warszawy i nie siedzę tutaj w Warszawie przez cały czas. Przyjeżdżam tylko na moje nagrania, w związku z tym nie spotkałam nikogo, kto również podkłada głosy.

Paweł Kujan: Lubisz grać w gry komputerowe, czy przygodę z So Blond traktujesz jako najzwyklejszą pracę?
Aneta Zając: Lubię gry komputerowe, jednak nie mam za bardzo czasu żeby móc grać. Ale gdy wyjdzie gra So Blonde, to na pewno ją sobie kupię i będę grała. Prawie codziennie :)

Paweł Kujan: Blondynka w Opałach jest grą przygodową, czy podoba Ci się ten rodzaj rozrywki ?
Aneta Zając: Tak, tak szczerze mówiąc, jeżeli już gram w jakąś grę na komputerze, to wolę właśnie grę przygodową niż różne bójki czy wyścigi samochodowe.

Paweł Kujan: Który rodzaj pracy aktorskiej jest według Ciebie najtrudniejszy ? Dubbing gier, dubbing filmów, czy może występowanie w TV ?
Aneta Zając: To wszystko jest bardzo różne od siebie. Jeszcze nigdy nie dubbingowałam filmów, a wiem, że to jest zupełnie coś innego niż dubbingowanie gier, ponieważ tutaj czyta się tylko tekst w grze, a w filmach trzeba nadążyć z wypowiedzeniem swojej kwestii, tak jak się widzi na ekranie, w oryginale. Jest to więc zupełnie coś innego. Występowanie w telewizji jest także inną rzeczą więc trudno porównać to wszystko. Praca w teatrze też jest odmienna, ale wszystko mnie równie mocno interesuje.

Paweł Kujan: Czy chciałabyś podjąć się dubbingu w kolejnych grach ?
Aneta Zając: Oczywiście, że tak. To jest fajna przygoda i mam nadzieję, że będą mogła jeszcze takową przeżyć.

Paweł Kujan: Jak podobała Ci się sesja ?
Aneta Zając: Bardzo, ponieważ poznałam tutaj taką bardzo fajną istotkę, która się nazywa Zuzia. Zuzia jest takim miluuuuutkim… delikaaaaatnym… pięciometrowym wężem – pytonem tygrysim. Ale jest bardzo sympatyczna i bardzo słodka i miałam w pewnym momencie wrażenie, że chyba chce mi dać buzi, bo tak się zbliżała do mojej Twarzy, wyciągając języczek. Tak więc myślę, że chyba mnie lubi :)

Comments are closed.


So Blonde is proudly powered by WordPress
Entries (RSS) and Comments (RSS).

Zaloguj